Ubezpieczenia na mieszkanie – co powinno obejmować?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy majątkowej dotyczącej mieszkania. Ubezpieczeniem może być objęta nieruchomość jako taka, ale spotyka się też szerszy zakres polisy i wtedy ubezpiecza się również urządzenia AGD i RTV, meble itd. Każdy może wybrać, jaki pakiet chce dla siebie.

Zakresy ubezpieczenia na mieszkanie

W większości przypadków wybór ubezpieczenia na mieszkanie dotyczy tzw. zakresu podstawowego. To najtańsza i często wybierana opcja, co jednak nie znaczy, że jest najlepsza. Nie każdy wie, że ten zakres dotyczy wyłącznie elementów składowych nieruchomości, czyli polisą objęte są np. ściany, podłogi, a nie faktyczne wnętrze.

Wiele osób interesujących się ubezpieczeniem mieszkania ma na myśli coś więcej. Można więc wybrać wersję rozszerzoną i ubezpieczyć właśnie wnętrze, czyli sprzęty domowe, urządzenia, inne cenne przedmioty. Polisa obejmuje w tym przypadku skutki różnych zdarzeń typu pożar oraz efekty kradzieży, włamania.

Ubezpieczenia na mieszkanie – co warto wybrać?

Korzystnym posunięciem jest skorzystanie z pakietu u jednego ubezpieczyciela. Może mieć on w ofercie również np. ubezpieczenie komunikacyjne czy różne warianty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ponieważ rozszerzanie polisy kosztuje, nabycie pakietu może okazać się okazją do pewnych oszczędności.

Większość ubezpieczeń można dowolnie konfigurować. Jeśli chodzi o ubezpieczenia na mieszkanie, w pakiecie mogą znaleźć się różne wersje odpowiednie do wymagań klientów. Warto wybrać taki, który zawiera również ubezpieczenie na wypadek włamania. Przyda się, jeśli mieszkanie zostanie splądrowane, a rzeczy skradzione.

Co zwiększa wartość ubezpieczenia na mieszkanie?

Samo ubezpieczenie na mieszkanie może okazać się niewystarczające, dlatego warto czytać regulaminy. Może być tak, że polisa będzie w pełni funkcjonalna jedynie przy założeniu posiadania np. drzwi antywłamaniowych. Odkrycie tego po zaistnieniu szkody jest nie do końca pozytywnym zjawiskiem.

Podsumowując, ubezpieczenie na mieszkanie może zawierać się w podstawowym pakiecie lub w bardziej złożonej opcji. Warto wybrać taką, która odpowiada potrzebom danej osoby i specyfice nieruchomości.

Dodaj komentarz