W Toruniu warto inwestować!

Co przychodzi na myśl, słysząc o Toruniu? Z pewnością jest to słynne Planetarium oraz przepyszne pierniki. Toruń to jedno z najpiękniejszych polskich miast, zlokalizowane w województwie kujawsko-pomorskim. Znane jest z klimatycznych uliczek i pięknej, zabytkowej Starówki, którą niegdyś przechadzał się Mikołaj Kopernik. Czy warto kupić mieszkanie w Toruniu?

W rodzinnym mieście Kopernika

Toruń wyróżnia się na tle innych miast kilkoma szczegółami. Wśród wielu należy wymienić niespieszne tempo życia. Pomimo faktu, że w mieście mieszka ponad 200 tysięcy osób, brak miejskiego zgiełku jest charakterystyczny dla tej miejscowości. Te i wiele innych czynników wpływa na decyzję o przeprowadzce do tej wyjątkowej stolicy województwa. Na przyjezdnych czeka ciekawa oferta nieruchomości, której przedmiotem są atrakcyjne mieszkania deweloperskie w Toruniu.

Miasto potrafi zaskoczyć swoją przestronnością. Po opuszczeniu ścisłego centrum czekają tereny zielone, które stanowią aż 30 procent miejskiej powierzchni. Gdzie można zaczerpnąć trochę świeżego powietrza po pracy? Na rekreacyjny spacer można udać się w wiele miejsc. Piękno przyrody można podziwiać w rezerwacie leśnym Kępa Bazarowa, Lasach Barbarka czy w Lesie Łysomnickim.

Zrównoważony rozwój

Kilka lat temu dysproporcja między zabytkowym i zrewitalizowanym Śródmieściem a resztą miasta była mocno widoczna. Obecnie władze miasta dokładają wszelkich starań, aby mieszkańcy i turyści odwiedzający miasto zaznajomili się nie tylko z bajkowym centrum.

W ostatnich latach znacznie rozbudowano infrastrukturę drogową. Pojawiły się ścieżki dedykowane pieszym i rowerzystom, zadbano także o bezpośrednie połączenia lokalnych tras z autostradą. Komunikacja między lewo- a prawobrzeżną częścią miasta również została usprawniona. To kolejny powód, dla którego warto przejrzeć mieszkania deweloperskie w Toruniu i podjąć decyzję o przeprowadzce. W Toruniu żyje się lepiej!

Miasto dobre na inwestycję

Toruń jest miastem nastawionym na turystykę. Słynąca z unikalnych zabytków aglomeracja odwiedzana jest każdego roku przez tysiące turystów z kraju i ze świata. To dobry sygnał dla osób chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Mieszkania deweloperskie w Toruniu stanowią dużą część wszystkich ogłoszeń, z czego chętnie korzystają inwestorzy, przygotowując lokale pod najem krótkoterminowy.

Nie tylko dla turystów

Toruń jest pięknym i spokojnym miastem, z którego uroków korzystają nie tylko przyjezdni. Mieszkańcy również mogą cieszyć się miejskimi atrakcjami, które są znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Spacer po bajkowej Starówce kończy się podziwianiem ceglanych bram i murów miejskich – coś w sam raz dla miłośników fortyfikacji. W ofercie są także liczne muzea czy wspomniane wcześniej planetarium.

Zwolennikom sportów na świeżym powietrzu poleca się spacer brzegiem Wisły. To idealne miejsce również na spędzenie sobotniego popołudnia w rodzinnym gronie. Toruń jest piękny, nie ma co do tego wątpliwości. Czy warto tu zamieszkać? W mieście pachnących pierników czas płynie wolniej, a więc: zdecydowanie tak.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.

Dodaj komentarz