Nie ma wątpliwości – w przypadku luksusowych grand tourerów takich jak Lexus LC wygląd jest niezwykle ważny. A kiedy samochód dodatkowo pozwala na stylowe przejażdżki z otwartym dachem, liczy się nawet bardziej. Dlatego nowy Lexus LC 500 Convertible będzie dostępny z różnymi kolorami nadwozia, miękkiego dachu i wnętrza. A także w ściśle limitowanej wersji specjalnej.

Kolorowe dachy

Jak przystało na sportowe auto klasy premium, Lexus LC Convertible będzie dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Możemy spodziewać się łącznie 12 odcieni. Na liście znajdziemy krwistą czerwień, intensywną żółć czy mocno nasycony niebieski. Nie zabraknie też bardziej stonowanych barw, w tym eleganckiego lakieru w oliwkowym kolorze czy klasycznych powłok: szarej, srebrnej, białej i czarnej. A składany miękki dach kabrioletu Lexusa będzie dostępny w dwóch podstawowych opcjach – jasnobrązowej oraz czarnej. Jego otwarcie zajmuje 15 sekund.

Wnętrze na cztery sposoby

Kolorów nie zabraknie również w środku Lexusa LC 500 Convertible. Dla amatorów jaśniejszych wnętrz stworzono dobrze znaną z coupé karmelową tapicerkę, która będzie się dobrze komponować z jasnobrązowym dachem. Zwolennicy klasyki mogą postawić na całkowicie czarne wykończenie. A szukający dodatkowych wrażeń estetycznych powinni zdecydować się na konfigurację z fotelami i boczkami drzwi pokrytymi czerwoną skórą.

Ale na tym lista konfiguracji się nie kończy. Z okazji debiutu auta Lexus przygotował także specjalną, limitowaną edycję modelu LC 500 Convertible – Inspiration Series. Samochód w takiej wersji wyróżnia się wnętrzem pokrytym białą skórą ze wstawkami w ciemnoniebieskim kolorze.

Barwne cabrio w wersji specjalnej

Kabriolet Lexusa w specjalnej odmianie otrzymał także nadwozie pokryte specjalnym lakierem Structural Blue, którego opracowanie wymagało aż 15 lat doświadczeń. Kolor specjalnej powłoki jest inspirowany barwą skrzydeł tropikalnego motyla Morpho menelaus i odbija prawie 100% światła w postaci widzialnego koloru. W przypadku konwencjonalnych lakierów wartość ta wynosi poniżej 50%. Wyjątkowy niebieski lakier znamy już z nadwozia Lexusa LC w wersji coupé. A w LC 500 Convertible współgra z nim zbliżona barwa miękkiego dachu.

Lexus LC 500 Convertible Inspiration Series powstanie w liczbie tylko 100 egzemplarzy. Pierwsze auto z tej limitowanej serii trafi na licytację domu aukcyjnego Barrett-Jackson w styczniu 2020 roku. Możemy się jednak spodziewać, że w przyszłości Lexus opracuje kolejne wyjątkowe edycje kabrioletu. Tak, jak chętnie robi to w przypadku wersji coupé.

Dodaj komentarz