Wycena domu – o czym mowa w praktyce?

Poznanie wartości swojego domu może się okazać bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Mowa tu oczywiście o tym, gdy mamy zamiar go sprzedać, lecz sytuacji, w których warto jest znaleźć rzeczoznawcę nieruchomości, który dokona wyceny domu jest znacznie więcej. Na czym polega taka wycena i gdzie szukać dobrego rzeczoznawcy?

Gdzie szukać rzeczoznawcy, który zajmie się wyceną domu?

Jeśli potrzebna jest ci wycena domu w Warszawie to najlepiej zlecić to profesjonaliście. Taką osobą jest na przykład posiadający uprawnienia do sporządzania operatu szacunkowego rzeczoznawca nieruchomości. Posiada on wymaganą wiedzę do tego, by rzetelnie wycenić dom, czy też jakąkolwiek inną nieruchomość.

Chcąc znaleźć rzeczoznawcę, w którego ofercie znajduje się wycena nieruchomości w Warszawie najprościej będzie po prostu skorzystać w tym celu z internetu. W sieci znaleźć można wielu rzeczoznawców, a do tego sprawdzić, czy faktycznie posiadają oni uprawnienia do sporządzenia wyceny, która zostanie uznana na przykład przez bank.

Co jest brane pod uwagę podczas wyceny domu

Wycena domu to dość złożony proces i na ostateczną wartość takiej nieruchomości składa się całe mnóstwo czynników. Podstawowe czynniki to oczywiście stan prawny takiej nieruchomości oraz jej powierzchnia. Patrząc na powierzchnię liczy się zarówno powierzchnię domu, jak i otaczającej go działki. Wpływ ma także lokalizacja, ukształtowanie terenu wokół budynku oraz oczywiście jego stan techniczny.

Inne rzeczy, na które rzeczoznawca zwraca uwagę to ilość kondygnacji budynku, a także to jaki rozkład pomieszczeń on posiada. Ważne są również jego parametry fizyczne takie jak na przykład to jak dobrze jest on zaizolowany pod względem termicznym, jak i akustycznym. Nie bez znaczenia jest również rok budowy domu. To czy pod uwagę będzie brane wyposażenie w domu zależy od klienta i tego czy zamierza on zabrać ze sobą meble po sprzedaży, czy też są one uznane za pełnoprawną część nieruchomości.

Dodaj komentarz