Wykładziny biurowe zapewniające komfort użytkowania – o jakich mowa?

W wielu pomieszczeniach biurowych wykładzina jest zwykle najczęściej używanym materiałem na podłodze. Dobrze dobrana wpływa na wygląd pomieszczeń. Stanowi także wizytówkę całej firmy. Wykładziny powinny być nie tylko estetyczne, lecz także wytrzymałe. Mogą się szybciej brudzić, dlatego dobrze, aby były łatwe w pielęgnacji. Jakie wykładziny biurowe wybrać? Podpowiadamy.

Wykładzina do biura – jaki materiał wybrać?

Po budynku firmy porusza się zwykle mnóstwo osób, dlatego warto jest wybierać wykładziny biurowe ze sztucznych włókien. Dobrze sprawdzi się na przykład poliamid czy polipropylen. Te materiały charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Gładka powierzchnia samej wykładziny sprawia, że można ją czyścić bez obaw o odbarwienie czy zmianę koloru. Wykładziny poliamidowe są szczególnie sprężyste. Dzięki temu nie odkształcają się i nie uginają. Tańszą opcją są te wykonywane z polipropylenu. Są jednak mniej trwałe.

Wykładziny a łatwość czyszczenia

W biurze nietrudno o zabrudzenia. Zwykle wylana kawa czy atrament z drukarki mogą przysporzyć problemów. W przypadku wykładzin zachowanie czystości jest o wiele prostsze. Przynajmniej raz w roku warto jest czyścić je odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi. Można wtedy zatrudnić specjalną firmę usługową. Bardzo ważne jest jednak bieżące czyszczenie, takie jak odkurzanie czy okresowe usuwanie plam.

Najlepiej jest pozbywać się ich od razu po ich powstaniu. Zapobiegnie to trudnemu i żmudnemu odplamianiu. W tym przypadku najwygodniejsze będą wykładziny w płytkach. W każdym momencie można wymienić zabrudzony fragment i prościej go oczyścić. Naprawa takiej podłogi zajmie zaledwie kilka minut. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu nasza firma będzie mogła o wiele dłużej cieszyć się dobrym wyglądem poszczególnych pomieszczeń.

Dobór wykładziny do biura a styl wnętrza

Rynek wnętrzarski pęka w szwach, dlatego każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wykładziny produkowane są w wielu kolorach i wzorach. Ważne jest, aby ich wygląd był spójny z aranżacją biura. Najczęstszym wyborem są te jednokolorowe w ciemniejszych odcieniach.

W ostatnim czasie na popularności zyskują wykładziny szare. Pasują one do wielu aranżacji, zarówno tych nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Są też niezwykle praktyczne, ponieważ trudniej dostrzec na nich brud czy kurz. Bardzo często spotykane są wykładziny w płytkach, które układane we wzór szachownicy tworzą ciekawą formę.

Dodaj komentarz