Wymiana wyświetlacza telefonu – na czym polega?

Uszkodzony wyświetlacz to jedna z najczęściej spotykanych usterek w smartfonach. Spowodować ją może na przykład upadek telefonu z wysokości czy nawet nieszczęśliwe uderzenie nim, gdy znajduje się w kieszeni. Wtedy nierzadko potrzebna jest wymiana wyświetlacza telefonu. Gdzie można ją wykonać i na czym polega?

Gdzie wykonywana jest wymiana wyświetlacza telefonu?

Usługa taka jak wymiana wyświetlacza telefonu w Białymstoku jest oczywiście jedną z najbardziej podstawowych spośród tych znajdujących się w ofercie serwisów smartfonów. Aby znaleźć serwisy, które ją wykonują wystarczy wykorzystać internet i wyszukiwarkę internetową, w której po wpisaniu odpowiedniej frazy w wynikach powinno pojawić się wiele serwisów.

Jeden z serwisów, który oferuje wymianę wyświetlacza telefonu to firma Error24.pl Serwis Xiaomi. Zajmuje się ona naprawą smartfonów oraz telefonów komórkowych i oferuje wymianę wyświetlacza telefonu w urządzeniach naprawdę wielu marek takich jak Samsung, Apple, OPPO, Xiaomi, REALME czy też VIVO.

Na czym polega wymiana wyświetlacza telefonu?

Bardzo często czynność taka jak wymiana wyświetlacza telefonu mylona jest z wymianą samej szybki. Jest to jednak ogromna różnica, gdyż szybka to jedynie warstwa zewnętrzna, która chroni wyświetlacz. Jej wymiana pochłania zazwyczaj niecałą połowę ceny telefonu czy też smartfona. Tymczasem wymiana wyświetlacza potrafi kosztować nawet dwa razy tyle. Na szczęście uszkodzenia szybki są znacznie częściej spotykane, gdyż dobrze chroni ona wyświetlacz.

Gdy z kolei potrzebna jest wymiana wyświetlacza to już sytuacja robi się całkiem skomplikowana. Cały proces zaczyna się tak samo, gdyż trzeba wtedy delikatnie odseparować szybkę od wyświetlacza. Następnie należy usunąć sam wyświetlacz i zamontować nowy. Montaż szybki z kolei musi odbywać się w bardzo sterylnych warunkach, a dokładniej w komorze bezpyłowej. Tam telefon jest czyszczony i przygotowywany do tego, by na wyświetlacz nałożyć specjalny klej i szybkę. Następnie wszystkie elementy są w komorze bezpyłowej łączone w odpowiedniej temperaturze.

Dodaj komentarz