Wywóz ścieków – poznaj 3 zasady utylizacji nieczystości płynnych

Utylizacja nieczystości płynnych to bardzo ważny, ale też wbrew pozorom niebezpieczny proces. Dlatego każdy właściciel szamba powinien pamiętać o trzech zasadach, które powinny towarzyszyć wywozowi ścieków tak by mógł on korzystać bezpiecznie ze swojego zbiornika bezodpływowego.

Zasada pierwsza – regularny wywóz ścieków

Przede wszystkim każdy właściciel szamba powinien pamiętać o tym, by regularnie zamawiać wywóz ścieków w Pomorskim. Taka czynność powinna być wykonywana przynajmniej raz na kwartał, a w wypadku większych gospodarstw domowych nawet co 4-5 tygodni. Wszystko zależy jednak od pojemności zbiornika bezodpływowego oraz od tego jak wysokie jest zużycie wody i liczba domowników.

Z racji na to, że każde szambo jest inne regularny wywóz ścieków w Pomorskim i kontrola stanu napełnienia zbiornika bezodpływowego jest niesamowicie ważna. W innym wypadku nieczystości płynne mogą wydostać się na zewnątrz i powodować zagrożenie dla środowiska oraz wywoływać niesamowicie nieprzyjemne zapachy.

Zasada druga – korzystanie z legalnej firmy przy wywozie ścieków

Druga rzecz o której musi pamiętać każdy właściciel szamba to to by korzystać tylko i wyłącznie z firm działających legalnie na bazie zezwolenia wydanego przez urząd miasta, powiatu bądź gminy. W innym wypadku można narazić się na kary w postaci mandatu rzędu 500 złotych lub w najgorszym wypadku grzywny, której wysokość to aż 5 000 złotych. Aby uchronić się przed tymi karami trzeba na życzenie odpowiedniego urzędnika wykazać, iż mamy podpisaną umowę z firmą asenizacyjną oraz potwierdzenie wywozu ścieków w ostatnim czasie.

Zasada trzecia – pamiętaj o wentylacji i używaniu odpowiednich preparatów

Każdy zbiornik bezodpływowy musi być wyposażony w odpowiedni system wentylacyjny, który doprowadzi do niego tlen. W innym wypadku w szambie mogą zachodzić procesy beztlenowe, których skutkiem jest powstanie takich gazów jak siarkowodór oraz metan. Te z kolei są dość niebezpieczne. Warto również stosować odpowiednie preparaty pozwalające na likwidację nieprzyjemnych zapachów z szamba.

Dodaj komentarz