Wzorzyste bluzy damskie z kapturem – na jakie wzory postawić w tym sezonie?

Jesień tuż, tuż, dlatego warto wyposażyć swoją garderobę w nieco grubsze ubrania. Jednym z nieodzownych elementów wyposażenia damskiej szafy jest wygodna, ciepła bluza z kapturem. Jakie wzornictwo będzie modne w tym sezonie?

Damska bluza z kapturem sprawdzi się zarówno w okresie przejściowym, jak i w przypadku chłodniejszych, jesiennych dni. Można ją zakładać bezpośrednio na ciało lub wykorzystywać jako drugą warstwę. Jeśli aura za oknem będzie niesprzyjająca, na bluzę można dodatkowo założyć kurtkę. To sprawia, że bluzy damskie z kapturem stanowią jeden z najbardziej użytecznych elementów kobiecej garderoby.

Cienkie bluzy z kapturem damskie – z nadrukiem czy bez?

Damska bluza jak najbardziej może posiadać ładny nadruk, który podkreśli damską stylizację. Rozróżniamy dwa typy nadruków: napisy i grafiki. Te pierwsze są bardziej użyteczne, gdyż nie przyczyniają się do zmiany struktury bluzy. W przypadku dużych grafik, bluzy damskie z kapturem z nadrukiem stają się usztywnione, co może ograniczać komfort ich użytkowania.

Warto wybierać nadruki bardziej dyskretne np. umiejscowione w centralnej części bluzy z kapturem. Nadruki pod pachami czy w zagięciach będą mniej odporne na tarcie, wobec czego szybciej się zużyją. Klasyką w tym aspekcie może być biała bluza z kapturem damska z niewielkim nadrukiem np. formie czarnego wzoru na przedniej części ubrania. Alternatywą są ubrania pozbawione nadruków, ale posiadające ciekawe wzornictwo.

Różowa bluza damska z czarnymi i szarymi wstawkami

Jakie bluzy damskie z kapturem będą najlepszym wyborem?

Hitem sezonu będą bluzy damskie z kapturem w wyjątkowo wzorzystych formach. Są to barwne, kolorowe bluzy, w motywach przede wszystkim kwiecistych. Popularne będą także ubrania z elementami przyrody nieożywionej. Do łask wraca zieleń, która będzie przeplatać się z odcieniami żółci, fioletu czy granatu. Nieco odważniejszym wariantem są bluzy damskie z kapturem z nadrukiem, które na całej swojej szerokości i długości posiadają barwne dodatki. Dotyczy to także kaptura, który również powinien posiadać kolorowe wzornictwo.

Dla kobiet, które nie chcą przesadzać z szaleństwem, dobrym wyborem będzie biała bluza z kapturem damska. Dla urozmaicenia można pokusić się o dodatkowe elementy wzornictwa, jednakże już nie na całej jej rozciągłości. Bardziej dyskretnym rozwiązaniem będzie ciekawy nadruk w formie elementów martwej natury, czy kwieciste wzory na froncie bluzy. By nadać stylizacji jeszcze bardziej dziewczęcego wyglądu, warto połączyć bluzę ze spódniczką. O tym, jak łączyć te dwa elementy odzieży, przeczytać możesz w tym tekście: https://myglogow.pl/czy-damskie-bluzy-z-kapturem-pasuja-do-spodniczki-sprawdzamy/.

Damska bluza z kapturem i nadrukiem

Dlaczego cienkie bluzy z kapturem damskie nie wychodzą z łask?

Można się spodziewać tego, że wzorzyste bluzy damskie z kapturem będą zyskiwać na popularności. Są to ciekawe i przydatne elementy garderoby, które przydają się na bardziej nieformalne sytuacje. Można w nich wyjść do sklepu, na spotkanie ze znajomymi czy na trening. Również w niektórych zawodach pracodawcy nie powinni patrzeć podejrzliwym okiem na kobietę, która zdecyduje się na ubranie kwiecistych stylizacji. Pamiętajmy jednak, że bluzy damskie z kapturem z nadrukiem nie będą nadawały się na spotkania biznesowe, rozmowy kwalifikacyjne czy egzaminy zawodowe. Jest to element stroju przeznaczony na okazje czysto towarzyskie i swobodne.

Dodaj komentarz