Żywa trawa w rolkach – jak o nią zadbać?

Trawa w rolkach jest coraz częściej wykorzystywana przy zazielenianiu terenów różnego typu. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, o których warto wspomnieć. Na pewno jest to dobry wybór dla osób, które nie mają rozległej wiedzy ogrodniczej. Trawa tego typu jest dużo łatwiejsza w pielęgnacji. Dodatkowo sprawdza się ona w trudnych do zazielenienia terenach. Kolejną z zalet trawy w rolkach jest szybkość w jej położeniu. Dzięki temu po krótkim czasie można cieszyć się pięknym ogrodem. Warto również wspomnieć o pewnych zasadach pielęgnacji żywej trawy w rolkach.

Czynności po rozłożeniu trawy

Decydując się na trawniki w rolce trzeba pamiętać o kilku zasadach. Trawa z rolki po rozłożeniu daje bardzo dobry efekt wizualny i może być użytkowana, lecz potrzebuje ona trochę czasu na dostosowanie się. Delikatne chodzenie po niej nie powinno zaszkodzić, jednak warto powiadomić innych domowników o tym, że trzeba na nią jeszcze uważać. Energiczne zabawy dzieci na świeżo położnej trawie mogą zwyczajnie ją zniszczyć. Po okresie około 4-6 tygodni trawa powinna się już w pełni zaadaptować. Od tej pory może być ona użytkowana w pełni.

Koszenie trawy z rolki

Ogólnie rzecz biorąc, trawa na metry w rolce również wymaga koszenia. Pierwsze koszenie należy wykonać wtedy, gdy trawnik zrośnie się z podłożem. Bardzo istotne jest sprawdzenie kosiarki przed pierwszym koszeniem. Noże muszą być dobrej jakości i naostrzone. Jeżeli potraktuje się trawę w rolce tępym nożem to pojedyncze źdźbła trawy mogą być zwyczajnie wyrywane.

Dalsza pielęgnacja

Trawniki z rolki potrzebują pewnej pielęgnacji. Ważne jest regularne koszenie. Nie można zapomnieć o nawożeniu takiej trawy ok. 3-4 razy do roku. Istotne jest też to, aby nawóz był odpowiednio dobrze dostosowany do pory roku. Chodzi tutaj o formulację. Nie można też oczywiście zapomnieć o podlewaniu trawy. Trawniki w rolkach wymagają podlewania do 2 razy w tygodniu. Podlewanie to powinno być jednak znaczące i obfite.

Dodaj komentarz